kilpnäärme rohust 25.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
L-Thyroxini tuleb võtta hommikul enne sööki, tühja kõhuga. Kuidas toimib L-Thyroxin, kui ma panen ta hoopis keele alla, mitte ei neela alla? Seda õpetas mulle üks vana tohter, kellel ka endal kilpnäärmega probleemid. Küsimus siis, et kuidas ja kas rohu toime tegelikult muutub? Mulle tundub, et sellisel juhul vajab organism väiksemat kogust. Olen L-Thyroxini tarbinud 3 aastat, peale kilpnäärme eemaldamist.
Mingil juhul ei kutsu ma inimesi üles eeskirjadest kõrvale kalduma ja enda peal katsetama. Tahan vaid teada, millised ohud võivad sellisel juhul varitseda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole kuulnud ühestki uuringust, kus võrreldaks L-türoksiini imendumist suu limaskestalt ja mao-sooletraktist. Arvan siiski, et ka suu limaskestalt ravim imendub, kuid toime on ikka sama. Ei arva ka, et organismile vajalik asendusravi annus imendumiskohast sõltuvalt erineks. Samas ei näe ka ohtusid. Peaasi, et L-türoksiini võtate ja sellises annuses, mida Teie organism normaalseks toimimiseks vajab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.