Tsüklihäire ja Trisequens 28.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi katkes rasedus ja sellest alates olen juurde võtnud 16kg. Päevad käivad ka kuidas tahavad, tavaliselt 50- 60 päeva tagant. Lisaks sellele pidevad tujumuutused ja naha probleemid lõua piirkonnas (tihedalt väiksed nahaalused punnid).
Nüüd läksin siis naistearstile, et saada saatekiri endokrinoloogi juurde. Arst tegi ultraheli ja avastas mingi hormoonipuudulikkuse millest on tingitud temasõnud see tsüklihäire ja määraski raviks Trisequens´i tabletid. Kaks kuud üks kord päevas vahet vahele tegemata. Saatekirja ma ei saanudki.
Küsimus siis selles, et kas see ravim on tsüklihäirete vastu hea? Kas on lootus, et päevad hakkaksid regulaarselt käima ja nahk saab korda ning kaal langeks normaalseks tgasi? Kuna mul emal on rinnavähk ja emakavähk olnud (mõlemad ära opereeritud) kas tohiksingi üldse selliseid ravimeid kasutada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on Teie günekoloogil õigus ja tsüklihäire põhjuseks on munasarjade talitlushäire, mida ta püüab trisekvensiga reguleerida. Selle ravimi foonil muutub Teie tsükkel tõenäoliselt regulaarseks. Kui günekoloog oleks Teil kahtlustanud vähki, ei oleks ta Teile kindlasti sellist ravi määranud. Trisekventsi hormoonsisaldus on samas madal (tegemist on mitte kontratseptiivi, vaid asendusravi preparaadiga) ja vähiriski seisukohast on see võrdlemisi ohutu. Soovitan siiski ka ise tohtri pingutustele kaasa aidata ja püüda tervislike eluviiside abil juurde tulnud kilodest vabaneda. Kui suudate kasvõi pooled neist kaotada, on sellel Teie tervisele kindlasti soodne mõju.
Igaks juhuks võiks siiski ka kilpnäärme ja neerupealiste talitlust kontrollida. Hormoonanalüüsi selleks saab korraldada ka günekoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

TRISEQUENS

Tere! Soovin rasestuda ja kasutan Trisequens tablette (endokrinoloogi määratud), sest endal väba ebaregulaarne tsükkel, mis viimasel ajal kippus hoopis ära jääma. Nüüd tänu tablettidele on tsükkel väga ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Triseguensi foonil võib rasestuda küll kui ovulatsioonid toimuvad. Tegemist ei ole rasestumisvastase vahendiga, vaid asendusravi preparaadiga. Võtmeküsimus on, mis põhjusel sellist asendusravi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: