Estrofem ja Duphaston 11.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 28 aastane. Neli aastat tagasi põdenud Hodgini lümfoomi ja saanud keemiaravi, mille tagajärjel munasarjad enam tööle ei hakanud. Olen nüüd juba teist aastat Estrofemi ja Duphastoni asendusravil. Kasutan skeemi, et iga uue Estrofemi pakiga hakkan võtma ka Duphastoni 10 päeva ja selle lõppedes umbes kolme päeva pärast hakkab ka menstruatsioon. Duphastoni lõppedes võtan Estrofemi edasi. Eelmisel kuul tahtsin menstruatsioon natuke edasi lükata ja mõtlesin, et hakkan võtma Duphastoni veidike hiljem. Ei jõudnud veel Duphastoniga alustadagi kui ikkagi hakkasid päevad tavapärasel ajal kui oleksin õigel ajal hakanud Duphastoni võtma. Päevad kestsid normaalselt ja sel kuul ma enam Duphastoni ei võtnud, vaid jätkasin Estrofemi võtmisega ja uut pakki alustasin taas koos Duphastoniga, kuid selle lõpetamisel menstruatsioon ei alanud. Millest see võib tingitud olla, et ühel kuul hakkavad päevad ka ilma Duphastonita ja teisel kuul ei ole neid üldse? Rase ei ole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska Teie küsimusele täpset vastust anda. Arvan, et ühe ärajäänud veritsuse tõttu pole veel vaja muret tunda. Jätkake asendusravi ja kui edaspidi peaksid probleemid korduma, pöörduge ravi määranud arsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

androcur ja estrofem

Tere,

olen M2F ja tahtsin küsida, et kui ruttu androcur ja estrofem elimineerivad suguvõime (e. siis sperma)?

Tänan,
T.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks pole mul kogemusi M2F ega F2M-ga. Soovitan pöörduda nõu ja abi saamiseks dr. Maie Väli poole Tartu Ülikooli Kliinikumis või dr. Ülle Jakovlevi poole Ida-Tallinna Keskhaiglas.
...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: