Radiojood 03.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Cirka aasta tagasi oli mul radiojoodi ravi,põhjuseks kilpnäärme ületalitus. Selle järgselt analüüside tulemused paranesid järk järgult, kuid viimane analüüs oli taas läinud halvemaks.TSH liigub vaikselt paremuse poole,kuid FT3 oli läinud halvemaks (vahepeal oli normi ülemisel piiril). Nüüd pean jälle võtma suurema doosi Tiotili tablette.Kas analüüside halvenemine näitab, et radiojoodi ravi ei avaldanud loodetud tulemust või mängivad veel mingid tegurid rolli?

Ette tänades,
veidi murelik patsient

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui radiojoodravist on möödas üle aasta ja vajate endiselt pidevat türeostaatilist ravi (tiotiili), on tõepoolest põhjust mõelda korduvast radiojoodi annusest. Igal konkreetsel juhul on siiski vajalik arvestada protsessi eripärasid - ületalitlust põhjustanud haigus, kilpnäärme maht, silmakahjustuse olemasolu, radiojoodravi järgne dünaamika jne. jne. Teie raviarst tunneb olukorda kõige paremini. Arutage temaga edasised tegevused läbi. Umbes iga 10. patsient vajab korduvat annust ja see ei tähenda ravi ebaõnnestumist (esialgu püüame ravida ikkagi minimaalse annusega, mis kahjuks mõnikord ei osutu piisavaks).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.