Kas on ainevahetushäire? 07.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas minu 2-aastasel lapsel võib olla ainevahetushäire või on tegemist millegi muuga? Beebina oli ta kaalutõus (perearsti sõnul) teistest beebidest suurem( üldine kaalutõus 6.ndaks elukuuks oli 6,560g). Alates 6.ndast elukuust hakkasin ma rinnapiimale lisa andma ning algasid kõhukinnisuse probleemid ( perearst soovitas lahtisteid). Eelmise aasta sügisel hakkasid küüned lõhenema (kirjutati caltsigrani kuur) ja tekkis allergiline reakstioon suu ümbrusesse, näteks võid või Rama süües(nahaarst kirjutas retseptikreemi). Nüüd aga parandame hambaid, mis lõikusid eelmise aasta sügisel. Küüned on endiselt nõrgad ja kõhukinnisus endiselt päevateema (küll juba kergem kui beebina).
Mis analüüse ma peaks lapsele laskma teha ja kuhu pöörduma?
Teid ette tänades ja ilusat suve soovides,
Liia

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda konsultatsioonile kogenud lastearsti (pediaatri poole). Arvan, et perearst ei keeldu andmast saatekirja. Kui vajalik, suunab lastearst edasi lasteendokrinoloogile (Teie kirjast siiski mingeid veenvaid viiteid endokriinhaigusele ei leidnud).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.