üleliigne higistamine 05.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere!
olen 23-aastane ja higistan üleliia palju. kehakaal on normaalne. ükski higipulk ei sobi, lõhna hoiavad küll ära, kuid kaenlaalused lähevad märjaks. Vahel suisa voolab higi. ja nii kogu aeg talvel ja suvel. ja seda juba mitmeid aastaid. ei saa omale isegi normaalseid riideid osta, pean ikka jälgima, et kui kaenlaalune märjaks läheb, et poleks seda näha. äkki peaks arsti juurde minema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei usu, et siin haigusega tegemist oleks. Rohke higistamisega on probleeme paljudel noortel inimestel. Mäletan, et ka ma ise pidin samas vanuses pidevalt jälgima, mida selga panna, et kaenlaalused ei muudaks higistades värvi. Tegelikult juhtub seda veel praegugi, 40-ndates eluaastates mõne vastutusrikka ettekande või pingelise koosoleku ajal.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.