Diabeet ja mandlioperatsioon 28.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas diabeetikutel (I tüüp) on mandlioperatsioon raskem kui mittediabeetikutel? Mis on riskid? Miks keeldus erakliiniku arst mulle amdnlioperatsiooni tegemast, kui kuulis, et mul on diabeet? Operatsiooni aega kokku leppides ei tundnud ta mingit huvi selle vastu, ka põen mingeid haigusi või tarvitan mingeid ravimeid. Kui kaua hoitakse riiklikus haiglas mandlioperatsiooniga diabeetikuid sees?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Õigem oleks küsimus esitada nina-kurgu-kõrvaarstile. Minu arvates on probleem võimalikes infektsioontüsistustes. Tavaliselt tehakse diabeetikutele lõikuseelseks profülaktikaks eelmisel päeval intravenoosselt manustatavat antibiootikumi ja jälgitakse neid veel ka lõikusjärgsel päeval. Võimalik, et seetõttu ei tahtnud erapraksise arst ambulatoorselt seda lõikust Teil ette võtta.
Samas ei ole diabeet mandlilõikuse vastunäidustus, pigem võib soovitada suhkruhaigel lahti saada kõikidest potensiaalsetest infektsioonikolletest organismis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Lapse saamine diabeetikul

Kas diabeet võib olla segav tegur, kui 49a. mees soovib saada last?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui diabeet on halvas kompensatsioonis ja tüsistunud, siis võib. Selles vanuses võib juba ka lihtsalt vanus või teised kroonilised haigused probleemiks osutuda. Selgust aitab saada spermaanalüüs.
Loe edasi

Diabeet?

Tere, tahtsin teada, kas see võib olla diabeet, kui ma olen hakanud viimasel ajal palju vett jooma, mul on palav kogu aeg, kui keegi tuleb mu tuppa ja ütleb, et siin on nii külm, siis minul on väga palav ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Pigem mitte. Aga milleks mõistatada, veresuhkru kontroll perearsti juures võtab aega 30 sekundit! See, et vanaema on diabeetik, suurendab Sinu diabeediriski vanemas eas, mitte veel praegu.
Loe edasi

Beebipillid ja diabeet

Tere.
Olen diabeetik ning tahaksin teada, kas rasestumisvastased pillid mõjutavad kuidagi diabeeti?

Aitäh.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei mõjuta. 1. tüüpi suhkruhaiged võivad neid kasutada samadel alustel tervetega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeet

tahaks teada kas diabeet ikka vöib käia tavas lasteaias ja ka koolis.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõik suhkurtõbe põdevad lapsed käivad tavalasteaias ja tavakoolis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeet

Kas diabeet ja kõrvade sügelemine on seotud ?Veresuhkur on kontrolli all tablettidega, kuid aeg-ajalt kõrvad sügelevad, siis aitab vesinikulahus .

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Nahasügelust esineb mõnedel 2. tüüpi suhkruhaigetel eelkõige haiguse algul või halva kompensatsiooni puhul. Nahk võib sügeleda ka kõrvalestal või isegi välises kuulmekäigus. Kui suhkurtõbi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: