Aeglane ainevahetus 25.03.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mure selline,et nahal nii näol kui nüüd ka seöljal on sellised nahast kõrgemad helepruunid laigud-küll väikesed aga siiski-need on olnud mul juba mitu aastat.Nüüd käisin kosmeetikul ja ta ütles et mul ainevahetuses midagi väga jama et sellised laigud on.
Ja ainevahtus on mul ikka tõesti väga aeglane-korra nädalas, vahel harva 2 korda nädalas käin wc-s.
Ise ma ülekaaluline ei ole-pikkust mul 163 cm ja kaal on 53 kilogrammi.
Millest võivad need laigud ja selline jube aeglane ainevahetus tingitud olla ja kelle poole ma pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie probleemiks on kõhukinnisus. Üldise ainevahetuse kiirusega on sellel üsna vähe tegemist. Murega soovitan pöörduda perearstile, täpsemateks sooleuuringuteks vajadusel gastroenteroloogile (mao-soolearstile).
Mis puutub pruunikatesse laikudesse nahal, soovitan pöörduda eeskätt nahaaarstile. Võimalik, et tegemist on lihtsa hüperkeratoosiga (mida tegelikult võiks ka kosmeetik ära tunda). Võimalikud on ka mitmed muud probleemid, mille selgitamiseks peab Teie nahka nägema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.