metallimaitse ja iiveldus 07.11.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

juba mitu kuud on mul kord vähem, kord rohkem kerge iiveldustunne, metallimaitse suus (kurgus) ja rõhuv metallitunne silmades. Lapseootel ma kindlasti ei ole, kuigi sümptomid kõlavad sedamoodi:) Mis võib veel selliseid veidraid sümptome tekitada?
Minu igapäevakeskkonnas on mitmeid riskitegureid, mis võivad ehk mingeid mürgitusnähte tekitada (tööl keemialõhnaline plastikkattega kontorimööbel, üle koridori trükikoda, kodus hallitus ja vingu sisseajav ahi).
Ma ei oska nii veidrate sümptomitega isegi ühegi arsti jutule minna.

tänades,
N, 26

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minge ikka arsti juurde. Meili teel ei saa ühtegi terviseriket diagnoosida. Endokriinhaigusega siin tegemist tõenäoliselt ei ole. Uuringuid võiks teha pigem verevaeguse (aneemia) ja seedetraktihaiguste osas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.