seljavalu ja higistamine 12.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen juba üle kuu aja haige. Külmetasin ja sain seljavalu. Selja vasak pool valutas ning valu kandus kaela piirkonda ja vasakusse näo piirkonda. Vasak kõrv oli lukus ja kätt tõsta ei saanud. Haiguse ajal higistan kõvasti. Vahepeal higistasin terve päeva ja öösel. Vahepeal ei higista. Ka süda kloppis kõvasti väiksemagi pingituse korral. Käisin elektriravil, massazil. Vereanalüüs oli korras, vererõhk samuti. Palavik on 37,2 vahel 37,5. Pea valutab kogu aeg.Seljavalust päästab pipraplaaster. Massöör arvab, et mul närvipõletik. Perearst ei ole mind veel neuroloogi juurde saatnud. Saadab endokrinoloogi juurde higistamise pärast. Mul on õhtuks kohutav peavalu, nõrkus, uimasus, iiveldus. Kas mul on tõesti kilpnäärmega probleem või ikka närvipõletikust on selline halb enesetunne? Kas ma pean endokrinoloogi juurde minema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehaiguse tõenäosus on Teie kirjelduse põhjal siiski väike. Ületalitlus võib küll higistamist ja ka väikest palavikku põhjustada, kuid valu mitte kunagi. On olemas ka selline kilpnäärmehaigus nagu alaäge kilpnäärmepõletik, mis võib anda valu kaela piirkonnas, kuid siis peaks vere settereaktsioon kõrge olema.
Teid läbi vaatamata on väga raske vaevustele mingit seletust leida. Soovitan endokrinoloogil siiski ära käia. Erialaarst vaatab Teid kogenud pilguga ja oskab nõu anda ka oma eriala väliselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.