TERE 04.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 24 aastane naine mul on igapäev madal vererõhk nii 80/50 ,käte värin ja väsimus kas see võib olla tingitud kilpnäärmest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mingi eripärane kilpnäärmehaiguse tunnus madal vererõhk küll ei ole, pigem üsna sage nähtus tervete noorte inimeste juures.
Käte värisemine võib olla kilpnäärme ületalitluse tunnuseks. Sellele peaksid lisanduma südamekloppimine, tugev higistamine, kaalulangus vaatamata heale isule jne.
Väsimus võib aeg-ajalt muret teha nii tervetele kui haigetele.
Soovitan kokkuvõttes pöörduda oma perearsti poole ja küsimusse selgust tuua.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.