Diabeetiku uriin 22.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu elukaaslane on diabeetik, vanust 22. Pärast tema pissilkäiku on wc potis vee pinnal (pärast vee peale laskmist) vahutav kiht, kobrutav selline. Millega võiks küll tegu olla? Ajan teda ka tasapisi arstile, ehk siis teie juurde, aga ta veel ootab (mida, ma ei tea).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teha tuleb uriinianalüüs (seda võib teha ka perearstil). Võimalik on nii pisikutest kui seentest põhjustatud põletik. Kui analüüs põletikku kinnitab, tuleb ka ravida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Diabeetikuna ebameeldiv lõhn uriinis

Ammoniaagi lõhn uriinis (igatahes on see kirbe lõhn). Tuleb tunnistada, et see on äärmiselt ebameeldiv olemine. Juba paar tundi peale alt pesemist tunnen seda ammoniaagi lõhna. Pesukaitsmeid ka ju kanda ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Uriini lõhna määrab uriini koostis ja ega tervetegi uriin lõhnatu ole. Lisaks tugevneb uriinile iseloomulik lõhn vanusega. Oluline on ka see, mida sööme-joome.
Kõigepealt tuleks teha ...

Loe edasi

Veresuhkrutase üle 12

Mu vend on diabeedik. Tal on nüüd kaks päeva olnud näit üle 12-ne. Kas ta peaks insuliini süstima, et läheks madalamaks? Eile oli korra 18-nega, 17-nega, muidu on 12-nga olnud.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Veresuhkur üle 10 mmol/l on diabeetiku jaoks liiga kõrge ja see kõneleb enamasti kahest võimalusest:
1. Insuliini annus on olnud liiga väike
2. Söödud on ülemäärane kogus süsivesikuid.
Loe edasi

Tattoo

Tere,
sooviksin teha endale tatood seljale umbes 5x5 suurust, aga kuna põen diabeeti, siis tekitab see pisut kõhedust, et kas kõik ikka möödub probleemideta.
Viimane kolme kuu veresuhkru keskmise ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tõepoolest võivad diabeetiku organismis nakkust põhjustada ka meie nahal tavapäraselt elavad mikroobid. Samuti levib nakkus suhkruhaige kehas ülikiiresti.
Seega soovitan tattood planeerides ...

Loe edasi

loomsed rasvad ja veresooned

Tere!
Kas liigne loomsete rasvade tarbimine võib diabeetiku veresoontele mingit kahju teha ka siis, kui vererasvade analüüsid (kolesterool jne) on läbi aastate ideaalses korras olnud?
ette ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Viimasel ajal on avaldatud arvamust, et suhkruhaigete puhul ei saa kolesterool olla kunagi liiga madal s.t. mida madalamad väärtused, seda parem südame-ja versoonkonnahaiguste riski seisukohalt. ...

Loe edasi

taimeõli kasutamine diabeedi korral

Tere!
Olen 19 aastat diabeeti põdenud ja tean enda arvates diabeetiku toitumisest üsna palju. Millest ma pole aga lugenud, on taimeõlid. Kas ka neid peaks piirama nagu loomseid rasvu? Mida põhjustab ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Taimeõlides sisaldub küllastumata rasvhappeid enam kui loomsetes rasvades ja seega soovitataksegi tarvitada loomsete rasvade asemel pigem taimseid.
Diabeetiku ööpäevasest eneriavajadusest ...

Loe edasi

neeruhaigus

kas neeruhaigus põhjustab ka veresuhkru kõikumise

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Lühike vastus oleks - ei põhjusta.
Kui olete juba suhkruhaige ja teil on samal ajal ka neeruhaigus, võib viimase ägenemisel siiski teatud mõju olla - põletikulise protsessi puhul veresuhkur ...

Loe edasi

Veresuhkru mõõtja

Tere.
Lugesin paar aastat tagasi ühest ajakirjast, et on leiutatud nn "käekellad", mis mõõdavad veresuhkru taset iga poole tunni tagant. Kas selliseid "kelli" on oodata ka Eesti turule?
Laps-diabeetiku ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tegemist on tõenäoliselt nahaalusi implanteeritava anduriga, mis mõõdab veresuhkrut sageli ja suudab seda ka reaalajas näidata. Selliseid andureid on Eestis juba ka katseliselt proovitud. Anduri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: