Kas põhjust muretsemiseks? 24.06.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Pärast sünnitust, millest on möödas aasta, on minus midagi muutunud: kael on läinud jämedamaks, olen kogu aeg nõrk ja energiatu, kuigi und otseselt pole, olen läinud paksuks, kaalund rohkem, kui sünnitusmajast välja sain. Üritan süüa normaalselt, käin lapsega jalutamas. Nüüd oma arst välisel katsumisel ütles, et tunneb, et kilpnääre oleks suurenenud. Millised võiksid olla haiguse tunnused ning kas on väga hull olukord?
Ette tänades,

Piret

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Autoimmuunne kilpnäärmehaigus võib tõepoolest sünnituse järgselt ägeneda ja sel juhul võib ka kilpnääre suureneda. Perearst võiks määrata ka kilpnäärmehormoonid või suunata Teid endokrinoloogi vastuvõtule. Kaalutõusu ma kilpnäärmega esialgu siiski ei seostaks (sellene seos on üpris harv ja sel juhul peaks olema tegemist alatalitlusega).
Pabistada pole põhjust, kilpnäärmehaigused on ravitavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.