väsimus 30.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
N, 63 a, kaal 65 kg. Näiliselt tühine probleem, aga teeb veidi murelikuks. Pärast söömist, ükskõik mida või kui palju, kasvõi pärast kohvijoomist, tuleb veidi aja pärast suur väsimustunne ning uni peale. Lausa nõrkus. Kodus olles heidan mõnikord pikali ning jään magama. Olen seda tähele panema hakanud u pool aastat. Veresuhkrut mõõdeti aasta tagasi, oli normis (5,4). Perekonnas pole kunagi olnud probleeme kilpnäärme ega diabeediga. Kas võiks tegu olla ehk mingi ainevahetushäirega?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kerge unisus peale rikkalikku söömaaega pole võõras tõenäoliselt kellelegi, eriti märgatav on see vanemas eas. Kui väsimus on nii suur, et kipub igapäevast elu segama, peaks pöörduma perearstile tervisekontrolliks. Kontrollida võiks näiteks kilpnääret, sest alatalitlus võib kaasa tuua unisuse ja väsimuse, mis küll otseselt ei seostu toitumisega. Arvestades Teie iga, võiks kontrollida ka südamerütmi ja vererõhku, ka kliiniline vereanalüüs ei oleks liiast.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kriidiallergia

Nahaarst tuvastas kriidiallergia, olen õpetaja. Kas on võimalik, et suurenenud väsimus on sellega seotud? Tahan väsimuse tõttu päeval magada ja nii iga päev juba mitmeid kuid. Ka puhkuse ajal oli see nii ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ma tõesti ei tea, kuigi pigem arvan, et väsimus ei ole allergilisele reaktsioonile iseloomulik. Arvan, et küsimus on esitatud valel aadressil. Ma ei ole allergoloog, vaid endokrinoloog. Midagi ...

Loe edasi

Uneapnoe ja kortisool

Kas uneapnoega võib kaasneda kortisooli taseme tõus? Inimesel on aastaid väsimus. Üldvereproovid korras muidu.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tavaliselt mitte. Väsimus on põhjustatud kroonilisest magamatusest ja hapnikupuudusest. Cushingi haigus (hüperkortisoleemia) on harv tõbi, millel otsest seost uneapnoega ei ole. Sel juhul on ...

Loe edasi

suvine väsimus

Vabandan unustasin nende suviste väsimus hoogude juurde lisamata, et sel aja on käed ja jalad külmad ning higised
ja kätes on värin. Tänan.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tänan täiendava info eest. Eelnev vastus jääb kehtima.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

väsimus

Kas kilpnäärme alatalitus võib põhjustada ka liigset väsimust. Olen 24 aastane ja kogu aeg nii väsinud. Vereproovist selgus, et mul on tegu kilpnäärme alatalitusega.
Kui suur on kõige kõrgem TSH ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Jah, kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada väsimust. Samas on väsimus väga levinud vaevus, mis võib esineda praktiliselt iga tõsisema tõve puhul. Arutage seda oma raviarstiga!
Kõige ...

Loe edasi

TERE

olen 24 aastane naine mul on igapäev madal vererõhk nii 80/50 ,käte värin ja väsimus kas see võib olla tingitud kilpnäärmest?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Mingi eripärane kilpnäärmehaiguse tunnus madal vererõhk küll ei ole, pigem üsna sage nähtus tervete noorte inimeste juures.
Käte värisemine võib olla kilpnäärme ületalitluse tunnuseks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: