poomistunne 22.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen 36-aastane naine ja ei ole saanud kanda kõrge kaelusega polosid ega tihedalt ümber kala olevaid salle juba aastaid. Pigistavad ja tekitavat ebamugavat nn poomistunnet. Nüüd viimaste kuude jooksul on probleem ägenenud - ei saa kanda ka enam tavalisi T-särke või nööbitaval särgil ülemist nööpi sulgeda- ikka pigistavad. Pitsitus või poomistunne (eriti kaela külgedel) on pikali heites ka siis kui midagi ümber kaela ei ole. Kas probleem võib olla kilpnäärmes?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selliste vaevuste puhul on probleem kilpnäärmes tegelikult väga harva. Kõige sagedamini on tegemist psühhosomaatiliste vaevustega s.t. psüühilise stressi kehalise väljendusega. Kontrollida võib sellegipoolest, piisab perearstipoolsest kilpnäärme palpatsioonist. Kui perearst leiab midagi kahtlast, korraldab ta lisauuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.