Lapse higistamine 31.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tütar on varsti 11-aastane ja viimastel kuudel on higinäärmed aktiivselt tööle hakanud, mis on toonud kaasa ka spordiga mittetegelemisel tuntava higilõhna. Kuna olen korduvalt lugenud erinevate antiperspiarnt-deodorantide negatiivsest mõjust laste nahale ja organismile tervikuna, siis sooviksin teada, millist liiki deodoranti /geel-, kreem-, rulldeodorant, spray/ siiski võiks mõõdukalt kasutada juba sellises eas, kartamata ebameeldivaid tagajärgi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasutage nn. õrnale nahale mõeldud alkoholisisalduseta deodorante. Rulldeodorant võiks sobida. Higinäärmete aktiviseerumise põhjuseks on puberteet ja suurenenud tähelepanu hügieenile on kõigiti kohane.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.