Solaarium. 02.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus, et kui kilpnääre on haige, kas siis võib solaariumisse minna. Käin iga aasta korralikult kontrollis ja praegu on kõik kontrolli all.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Solaariumi kasutamise piirangud on põhjendatud kilpnäärme ületalitluse korral. Difuusse toksilise struuma puhul (kõige sagedasem ületalitlust põhjustav haigus) ei soovitata solaariumis käia isegi haiguse vaibefaasis, kui hormoonid on korras.
Kui Teil on kilpnäärme talitlus normis või on tegemist hoopis alatalitlusega, võib solaariumi siiski kasutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.