Ravim 22.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Tarbin endorkinoloogi poolt välja kirjutatud ravimit-glibinese gits 5 mg 1 * päevas.Mure selles,et kui suureneb veresuhkru sisaldus(näit.8,4 hommikul),tekib nahale lööve-nõgestõbi.Kas mulle määratud ravim on piisav,või peaks muutma?Raviarst kirjutas lööve puhul Cetirizine Alpharma 10 mg,kuid lööve tekib ikkagi.Lööve ei ole allergiline-uuritud.Tänan selgituse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
5 mg on glibinese GITS minimaalne annus ja kui veresuhkur sellega liiga kõrge on, võib annust kahekordistada. Samas võib selle ravimi üledoseerimine veresuhkru ka liiga madalaks muuta. Nõgestõbe seoses veresuhkru kõrgenemisega pole varem kohanud. Esineb küll nahasügelust, kuid lööve on haruldane nähtus. Soovitan siiski nahaarstiga konsulteerida. Cetirizine on allergiliste haiguste ravim ja kui nahalööbe puhul pole tegemist allergiaga, ei ole sellest ravimist tõenäoliselt suurt abi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos