merikapsas ja kilpnääre 22.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin viimasest "Annest" merikapsa kasulikkusest inimese organismile. Samuti soovitati seda probleempiirkondadele määrida. Pidavat aitama tselluliidi vastu. Kuna sisaldab joodi, siis mind huvitab kas kilpnäärme alatalitluse korral, mis on kompenseeritud ravimitega L- thyroxin, tohib seda merikapsast sisse võtta või peale määrida?

Ja veel. Kuskilt lugesin, et kilpnäärme alatalitluse puhul on porgand vastunäidustatud. Kas see vastab tõele?

Olen nende natuke tobedate küsimuste vastuste eest väga tänulik!

Marta

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite süüa nii merikapsast kui porgandit. Teie kilpnäärme talitlust see ei mõjuta. Joodist Te hoiduma ei pea, samas see Teie kilpnääret ka ei ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.