Paistes käed ja sõrmed 09.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei tea kas teie olete see õige inimene vastama, aga küsin siiskit. Kui vaja siis suunake mind teise arsti juurde. Nimelt hakkasin kasutama Mikro-30 pille ja peale seda on mul praktiliselt iga päev jalad ja käed paistes. Katsun küll juua hästi palju vett, et siis oleks rohkem välja tulemas, aga see ei toimi millegit pärast?! Olen kuulnud mingitest teedest mis soodustavad vee välja ajamist, aga ei tea nimetusi. Mis aitaks. Ahjaa, ei tea et mul oleks neerudega probleeme, kuigi 20 aastat tagasi käisin korraks neerude pärast arsti juures. Saab äkki abi. Ette tänades, paistes jalgade ja kätega noor naine.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Joomisest abi ei ole. Pigem võib see turseid suurendada. Pöörduge oma günekoloogile, tõenäoliselt tuleb rasestumisvastane pill välja vahetada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.