Kehakaal 31.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Esitasin paar päeva tagasi juba küsimuse, kus ütlesin, et kehakaal suurenes 4 aastaga 18kg. Olen naissoost ja 27.a vana. Kiilas veel pole.Teie vastusest sain aru, et mul on õigus nõuda oma perearstilt sekkumist. Aga kui ta ei nõustu,kas on võimalik ka ilma saatekirjata spetsialistide juurde pääseda. Meil ida-virumaal selleks võimalusi vist pole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere jälle!
Seega olete noor naine ja tõenäoliselt aktiivne ja suhteliselt hea tervisega. Perearstilt midagi nõuda pole mõtet. Mõelge enne ise hoolikalt läbi, millest võis kaalutõus alguse saada. Kas hakkasite tarvitama hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid? Või oli see peale abiellumist või kooselu alustamist? Või oli see peale sünnitust? Või vahetasite töö- või elukohta? Kas perekonnas on teisigi tüsedaid naisi?
See aitab Teil kaalutõusu põhjustele jälile saada ja oma elureziimis vastavaid korrektiive teha. Kui beebipillid Teie kaalu oluliselt tõstavad, tuleb leida teised rasestumisvastased vahendid. Sünnitusjärgne kaalutõus on üsna tavaline ja siin tuleb lihtsalt dieedi ja liikumisega end uuest vormi saada. Kui perekonnas on ülekaal tavaline, tähendab, et ka Teil on pärilik eelsoodumus tüseduseks ja kaalulangust on sellevõrra raskem saavutada. Kui kaal hakkas tõusma peale perekonna loomist ja perenaisekohustuste lisandumist, tuleb pere ja enda toidulaud lahus hoida, sest süües kõike seda head-paremat mida mehele-lastele valmistate, te normkaalus ei püsi. Jne. Jne.
Kui Te dieedi ja füüsilise koormuse abil 6 kuuga mingit edu ei saavuta või on lisaks ülekaalule ja juuste suuremale väljalangusele tekkinud ka muid terviseprobleeme, võite ilma perearsti saatekirjata pöörduda endokrinoloogi eravastuvõtule kas Rakveres, Kohtla-Järvel, Tallinnas või Tartus. Tallinnas on eravastuvõtud Südalinna Arstides Kaupmehe tänaval ja Viruplatsi Arstikeskuses Narva maanteel, Tartus Ülikooli Kliinikumi Konsultatiivses Polikliinikus Puusepa tänaval. Teie lähimaks nõuandjaks on ja jääb siiski perearst. Arutage temaga kõik aspektid rahulikult läbi. Ka perearst võib välja kirjutada eelmises kirjas mainitud kaalulangetavaid ravimeid. Eelkõige aga välistab ta selle, et kaalutõus oleks tingitud haiguslikest põhjustest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kehakaalu tõus

Võtan igal hommikul 1 tbl L-Thyroxini, seda juba kolm kuud. Selle aja jooksul on minu kehakaal tõusnud 5 kg. Kas see võib olla tingitud antud ravimist? Jälgin pidevalt toitumist, liigun jalgsi, sõidan ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
L-türoksiinil peaks olema tegelikult hoopis vastupidine mõju. Kilpnäärme hormoonid kiirendavad ainevahetust ja suurendavad organismisisest energiakulu. Arvan, et Teie puhul pole kaalutõus ravimiga ...

Loe edasi

Tekkinud striiasid

Tekkinud striiasid enam kaotada ei saa, saab vältida nende lisandumist.
Kuidas nende lisandumist vältida? Ja kui striaasid on tekkinud, kas siis peaks kaalutõus lõppema?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Lisandumist saab vältida, kui kehakaal tõusmise asemel langema hakkab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeedi ennetamine

Tere!
Tahaksin teada Teie arvamust, kas diabeeti on võimalik ennetada paljureklaamitud kaneelikapslite ja veregrupidieedi abil.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks mitte. See, mida 2. tüüpi suhkurtõve ennetamiseks teha saate, on hoida kehakaal normi piires (millist dieeti sealjuures kasutate, pole oluline) ja olla füüsiliselt võimalikult aktiivne.
Loe edasi

Kilpnäärme probleemid

Eelnevale kirjale unustasin lisada kaks asja. Olen 30 aastane naine ja kehakaal tõuseb viimasel ajal mitte ei lange. Kätevärisemine on väga suur ning südamekloppimine on samuti tihe.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere taas!
Vastus jääb endiseks. Ilma hormoonanalüüsi ja ultraheliuuringut tegemata selgust ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

kehakaal

TERE OLEKS SELLINE KÜSIMUS KAS REDUKTIIL AITAB KEHAKAALU LANGETAMISELE KAASA JA KAS SEE ON RETSEPTI RAVIM JA KAS PEREARST KA VÄLJASTAB.TÄNADES

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

TERE ON SELLINE VASTUS REDUKTIIL AITAB KEHAKAALU LANGETAMISELE KAASA JA SEE ON RETSEPTIRAVIM JA PEREARST VÄLJASTAB KA.
TERVITADES

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: