suukuivus 27.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mind vaevab juba kolm kuud meeletu suukuivus.Neelamine on valulik ja kare. Esineb pidev köhatamine,kuna on selline tunne,et hing jääb kinni.Süües läheb sülg eriti paksuks, nii et on tahtmine toit välja sülitada.Mul on meeletu väsimus ja kõik liigesed ja lihased valutavad.Sa muti on mul kogu aeg külm. Pidevalt hääl käriseb või kähiseb.Käisin kurguarsti juures, kus mul midagi halba häälepaeltes ei leitud.Määrati raviks rhinocort-aguae sprai aga see küll kergendust ei ole toonud.Esineb pidev vereeritus ninaneelu piirkonnast, kuna kõik on nii kuiv.Mulle näib, et ka mu juuksed ja nahk on ka kuivaks ja elutuks muutunud.Mul on ravitud 5a tagasi kilpnäärme ületalitlust ,ja see saadi kontrolli alla. K as ei või seekord olla tegemist kilpnäärme alatalitlusega ? Veel üks minu jaoks üpris tähtis näitaja ,ma olen kaalus juurde võtnud sügisest praeguse ajani 9 kilo.M a ei oska enam kuskilt abi otsida, ma olen nii väsinud ja tüdinud veepudeli kotis kaasas kandmisest. Suhkruanalüüsid on korras 3,9 .Kas oskate arvata millise häirega võiks tegemist olla ja kuhu peaks pöörduma. Perearstist ei ole kasu olnud ,ta ei ole määranud mingeid analüüse , ainult andis saatekirja kurguarstile, et on jah limaskestad kuivad.Vedelikku tarbin teadlikult 2l piires päevas.Vanus on mul 55a. Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks pole ükski Teie vaevustest nii spetsiifiline, et sellest piisaks diagnoosi panekuks. Vaja on teha hormoonanalüüs. Pöörduge taas perearsti poole. Kui ta ise analüüsi ei tee, paluge suunamist endokrinoloogile. Teine võimalus on pöörduda endokrinoloogile erakliinikus (tasuline vastuvõtt), sel juhul ei pea olema saatekirja ja vastvõtule pääsete kiiresti. Interneti teel pole diagnoosi panna ja ravi korraldada kahjuks võimalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.