kilpnääre ja kehatemperatuur 20.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Hiljuti diagnoositi mul kilpnäärme ületalitlus (TSH 0,005). Kaebusteks olid väsimus ja kiire pulss. Lisaks on minu keha temp. viimasel ajal üsna kõikuv (36,5-37,2). Kas see võib olla seotud kilpnäärme probleemiga või tuleks põhjust mujalt otsida.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, ka kõrgenenud kehatemperatuur on tõenäoliselt seotud kilpnäärme ületalitlusega. Kui olete mõne aja ravi saanud, normaliseerub see koos muude vaevuste taandumisega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos