toit 25.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun selgitage kilpnäärme alatalituse puhul igapäevast toitumist-näiteks valge
peakapsa kohta.Andmed on erinevad, raviarst annab küll juhised,
kuid jääb mujalt loetuga võrreldes tunne,et need on lausa meie riigi toidukorvi
arvestavad,peaasi,et nälga ei oleks. Samas ei mõtle ma muidugi mingeid
delikatesse, olen arvamusel et süüa on vaja just selleks,et elada,mitte vastupidi.Aga niisuguse probleemi puhul saab vist ka toiduga end abistada?
Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitlus dieedipiiranguid ei sea. Seega võite süüa kõike, ka valget peakapsast. Oluline on, et võtaksite asendusraviks määratud L-türoksiini arsti poolt ette kirjutatud annuses ja teeksite kord aastas hormoonanalüüsi.
Toitumises soovitan juhinduda üldistest tervisliku toitumise põhimõtetest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.