Pinge kurgus 09.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 19 noormees, mul selline mure et tunnen end viimasel ajal väga halvasti ja masendunult. Selline imelik pinge on koguaeg sees ja samas olen koguaeg väsinud ilma mingi välise põhjuseta. Pingetunne esineb põhiliselt kurgupiirkonnas. Millegipärast teen ka kurguga selliseid imelikke "nõkse" koguaeg. Ma ei oska täpselt kirjeldada kuidas aga vist mingi "k" hääliku sarnaseid helisi. Ise arvan et teen seda sellest, et kurgus koguaeg pigistab ja võibolla hoopis sellepärast pigistabgi et nii teen, ei tea olen segaduses. Tunnen, et midagi on kuskil korrast ära. Äkki oskate õelda milles probleem võib olla, et kas äkki mingi kilpnäärme jama või midagi muud. Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduge oma murega perearsti poole. Meestel esineb kilpnäärmehaigusi küll palju harvem kui naistel, kuid esineb siiski. Perearst korraldab kaela piirkonna ultraheliuuringu ja siis on näha, kas miski tõepoolest "pigistab" või on Teie vaevused psüühilise pingeseisundi kajastus. Embamugavustunne kõri piirkonnas ja soov pidevalt neelatada on üheks sagedasemaks kroonilise stressiga kaasnevaks kehaliseks aistinguks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.