kilpnääre?? 06.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba mitu päeva kurgus ja kaelas selline pigistav tunne, koguaeg nagu rõhub midagi. Kael on nagu natuke kange ka. Päris alguses tundsin õrna tuima valu (nagu närvivalu). See on praeguseks enamvähem läinud. Kahtlustan, et äkki on kilpnäärmega midagi. Mis sümptomid veel kilpnäärme haigusega esinevad? Väsimus? Kõhulahtisus?
Ette tänages K (20)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kael on kange ja tunnete tuima valu, võiksid need pigem olla kaelalihaste ülepingest või külmetusest tingitud vaevused. Sel juhul aitab ibuprofeen, spordisalv ja soe sall. Valu põhjustavad kilpnäärmehaigused on väga harvaesinevad.
Igaks juhuks võib perearstilt nõu küsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.