murdeeas neiu 10.02.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen veidi murelik. Mul on murdeeas tütar, kellel on üks rind varem kasvama kui teine ja on nüüd erineva suurusega, oleme käinud endokrinoloogi vastuvõtul, kes suunas igasugustele uuringutele, kuid midagi ei leitud. Milles võib ikkagi asi olla ja mida võiks veel teha. lugupidamsiega murelik ema

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olete teinud kõik, mis vajalik ja õnneks pole tütrel mingit terviseriket leitud. Puberteediealistel tütarlastel pole rinnanäärmete ebaühtlane kasv kuigi haruldane. Oodake kannatlikult, küllap kasvab väiksem rind tasapisi teisele järele. Mõnikord jääb siiski teatav erinevus rinnanäärmete vahel ka täiskasvanuna püsima. Siis aitab väike lõikus vahet korrigeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.