Tyroxidi ravi lõpp. 13.11.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 1,5 aastat tarvitanud L-Tyroxid 100 1,5 tapletti päevas. Nüüd valmistudes radioaktiivse joodi raviks jätsin tablettide tarvitamise ära, et puhastada veri uute analüüside tarvis 6 nädala pärast (Nimelt kilpnäärmel on sõlmed, mis ei allu tableti ravile) Kas võib tekkida organismis mingeid muutusi, kehakaalu probleeme või mis iganse, seoses ravimi ära jätmisega?

Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie küsimusele vastata on lihtne - jätke türoksiin julgesti ära, mingeid terviseprobleeme see ei tekita! Teie ei võta ravimit mitte kilpnäärme alatalitluse tõttu võid lihtsalt kilpnäärmesõlmede kasvu pärssimiseks. Kilpnäärme talitlus on Teil tõenäoliselt normaalne ja ta saab ka ilma türoksiinita hästi hakkama.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.