toitumine ja vähk 13.11.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas on Eestis arsti, kes võiks anda konkreetseid toitumissoovitusi ja määrata dieeti pahaloomulise haiguse (Hodgkini lümfoom) puhul. Haigus tuleb vaatamata pikka aega kestnud ravile - 5 aastat - pidevalt tagasi. Olen valmis tõsiselt muutma toitumisharjumusi, et omalt poolt teha kõik haiguse peatamiseks. Hematoloogi soovitused on üldist laadi, samuti vähiühingu üllitised - a la tervislik toit, vähem rasvast, rohkem rohelist. On ka erinevaid bros'üüre, ühes käsitakse hoiduda valgust, teises öeldakse, et valkained on vajalikud, kuid loobuda süsivesiktest, ühesõnaga vasturääkivad soovitused. Lugesin kuskilt, et Saksamaal aitab vähki haigestunut lisaks raviarstile ka arst, kes määrab konkreetse dieedi (keemia)ravi ajaks ja edaspidiseks. Usaldan arste ja mitte kahtlasi "ravitsejaid", seetõttu sooviksin konkreetse arsti järelvalvet ja soovitusi, mida ette võtta. Kui Eestis ei leidu vastava ala asjatundjat, kas pöörduda välismaale?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olen endokrinoloog ja mitte dieediarst. Dieedist tean niipalju, kui see on seotud endokriinhaigustega, eelkõige suhkurtõvega.
Arvan, et sellist dieetravi asjatundjat, nagu Teile vaja, Eestis tõesti ei ole ja kui võimalusi on, miks mitte pöörduda välismaale.
Samas arvan ka, et Hodgkini lümfoomi retsidiivid on toitumisega vähe seostatavad ja haiguse kulu suhtes on otsustavad pigem teised ravimeetodid ja asjaolud.
Lugupidamisega,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kilpnäärme vähk

Tere!

Kuidas on nüüd asja õige nimetus,kui on leitud pahasid rakke biopsiaga,kas halvaloomuline kasvaja või vähk, küsisin mõni aeg tagasi tsüsti kohta ja te vastasite,et kui on vähk siis ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks Teie küsimustele mina vastata ei saa. Iga kilpnäärmevähi juht on eripärane ja vastused oma küsimustele saate oma raviarstilt, kes Teie haiguslugu põhjalikult tunneb. Julgustuseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: