Küsimus seoses lapse vereproovide tõlgendamisega 07.04.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Üheksa kuuse lapse vereproovi tulemused on normi piiridest väljas. Oleme perearsti soovitusel neid kuude kaupa üksnes monitoorinud ja iga kuu-pooleteise järel on tulemused läinud halvemaks.

Neutrofiilide arv on kriitiliselt madal ehk 0,84 E9/L. Alla normi on näitajatest PDW, normoplastide arv ja suhtarv ning eosinofiilide arv. Üle normi on trombotsüütide arv ja maksanäitajad ALAT (61 U/l) ning ASAT (80 U/l). Siit ka mõned küsimused:

1) Kuidas teie vereanalüüsi tõlgendaksite ja mida soovitaksite?
2) Lapsel on pool aastat tagasi tuvastatud soolest Klebsiella ja Citrobakter. Kas neil saab mingil viisil olla tänaste verenäitajatega pistmist?
3) Kas näitajatel saaks olla mingi puutumus allergiatega?
4) Kas nende tulemuste pealt võiks olla mõistlik konsulteerida hematoloogide/onkoloogidega?

Aitäh!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kindlasti peab olema põhjus, miks neid analüüse on tehtud ja veel korduvalt.
Kas neid analüüse tehti seoses infektsiooniga?

Ainult analüüsi tulemuse põhjal ei saa midagi otsustada.
Allergiaga neil uuringutel mingit seost ei ole.
Nende uuringute tulemused ei viita ka hematoloogilisele patoloogiale.

Heade soovidega,
Kjulge