Pulmicorti kõrvaltoimed 22.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sattusime haiglasse obstruktiivse bronhiidiga. Oleme ka varem sama diagnoosiga haiglas olnud. Lapsele tehti ventolini ja pulmicorti aure. Ravi jätkasimie ise kodus. Kodus olles panin tähele et lapseltekkisid nii meeleolu, kui käitumuslikud häired. Samuti isutus. Ning parema silma kõõritamine. Meeleolu ja käitusmulikke häireid on olnud ka varem selle ravimiga, silma kõõritamist mitte kunagi. Rääkisin kõrvalnähtudest ka raviarstiga, tema kindel vastus oli et need pole seotud pulmicortiga. Ometi on sarnased asjad ravimi infolehel kirjas. Kuna silmaarsti aeg alles veebruari lõpus siis tahaks uurida kas tegu võib olla pulmicorti kõrvalnähuga? Kas tasub minna tasulisse konsultatsiooni? Või pigem pole tegu millegi kriitilisega, mis annan oodata veebruari lõpuni.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Pulmicort võib infolehe andmetel tekitada meeleoluhäireid, kuid seda tekib väga-väga harva. Äärmiselt raske on ägedast haigusest põhjustatud tuju muutust eristada ravimi kõrvaltoimest. Reeglina kõrvalnähud taanduvad ravimi kasutamise lõpetamisel.
Pikaajalisel Pulmicorti tarvitamisel üliharva tekkivaks kõrvalnähuks võivad olla kae, silmasiserõhu tõus, kuid kõõrsilmsust ei kirjeldata.
Silmaarsti juurde minek on põhjendatud, kuid võite oodata ära plaanilise aja, mis juba broneeritud.

Heade soovidega,
Kjulge