Lööve jalgadel. 29.09.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Lapsel tekkinud mingisugune lööve. Algul oli väike kobar põlvel ja kuskil kuu ajaga on jalad täitunud selliste väikeste punnikestega. Vaikselt tulevad need juba kätele ja kehalegi. Lapsele vaegusi ei tekita(ei sügele). Kuna arstile järjekorrad nii pikad siis mõtlesin siin proovida, äkki saab abi ja varem jaole, et asi hullemaks ei läheks. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjeldusest ja pildist jääb soovituste andmiseks kahjuks väheseks.
Et lööve ei tekita lapsele vaevusi, siis tuleb ikka ära oodata nahaarsti vastuvõtule pääsemise aeg.
Kui probleem peaks oluliselt süvenema, siis on olemas ka nn cito ehk kiiresti vastuvõtule pöördumise ajad.
Ilmselt selleks vajadust siiski ei teki.