Krobelised laigud 10kuusel. 09.04.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mure järgmine: pojale on tekkinud kehale krobelised ümarad laigud, alguses oli üks, nüüd muudkui tuleb neid juurde. Esimese laigu avastasin umbes kuu aega või rohkem tagasi, siis kadus see justkui ära, enam ei märganud seda.
Nägu ja pea on puhas, seal neid laike pole. Laigud on täpsemalt ringja kujuga ja käega katsudes karedad. Laigud ei puneta väga, aga silma hakkavad vaadates küll. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tegemist võib olla üsna erinevate asjadega ja löövet nägemata hinnangut anda võimatu. Seda enam, et kirjast ei selgu, kui vana lapsega tegemist on - imik, väikelaps, koolilaps? Kas lööve sügeleb? Kas kunagi varem lööbeid on olnud? Mida laps sööb? Kas peres on allergiaprobleeme jne? Esimesena oleks õige näidata last perearstile ja kui tema peab vajalikuks eriarsti konsultatsiooni, siis on vaja minna nahaarsti või allergoloogi juurde.