Punased laigud nahal. Ei sügele. 02.05.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Paar nädalat/kuu tagasi vaatasin et seljale on ühelepoole tekkinud imelikud täpid ja laigud. Pole sümmeetrilised ja nüüdseks levib see juba ka rinna alla ja kätele, kas see on allergiline reaktsioon ja kas peaks kuskile testile minema? Tatavalt ühtegi allergiat pole enne olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõtleksin tõvele nimega pitüriaas. Siin on mõned pildid https://www.google.com/search?q=pityriasis+versicolor&sxsrf=ALiCzsa1HLI4qkC1F47SutYy5rFAglQfPA:1652128426796&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjxooKAotP3AhUBiYsKHSCrC94Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1614&bih=1050&dpr=1

See on naha seeneke, mõnel tekitab nähte, mõnel mitte. Ravi üsna lihtne, 5 päeva suukaudu seeneravi, nt itraconazol ja Nizoral šampooniga pesu 5 päeva, edasi 1 x nädalas Nizoral šampoon. Koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi