Lapse ige tumepunane, limaskestal punnid, suunurk katki 19.01.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Pojal hakkas laupäeval pea valutama. Võttis pool Ibustar 400mg, magas ja peavalu möödus.
Pühapäeval algas väikese palavikuga.
Palavik on igapäevaselt olnud kuni 38°, enamast 37-38 vahel.
Nina üks pool kinni, kurk ja kurgunibu paistes, suunurk läks teisipäeval valusaks, limaskestale on ilmunud põletikulised punnid, keelel on mitu päeva väike põletikukolle olnud ja esmaspäevast on ka ige turses ja punane. Silmamunadest on punetavad versioonid tänaseks kadunud.
Täna (kolmapäev) oli päev ilma palavikuta. Õhtul oli 37,7 ühelgi päeval palavikku ravimitega pole alandanud.
Kogu selline kaebuste laviin on esmakordne, eeldatavasti viiruslik haigus, teised kodused kõik terved.
Ta valu ei kaeba kuskil.

Kas peaksime perearstile näitama minema või oleme veel kodus? Covid19 kiirtest negatiivne, pole eelnevalt haigust põdenud ja vaktsineerimata.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjelduse järgi sobib leid viirusinfektsioonile. Oluline oli teha Covid-19 ja see on negatiivne.
Varem selliseid kaebusi ei ole olnud ja allergia võimalusega ei arvesta.
Kui palavik taandub, laps tunneb end tervena, väike köha ei takista kooli minekut.
Kui haigus jääb venima, siis oleks vaja perearsti vastuvõtule pöörduda.

Heade soovidega,
Kjulge