Eo% töus 17.12.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu lapse vereanalüüsist selgus, et Eo% on 5.5 ja Eo 4.9.
Millest see tõus võib olla tingitud ning kas see vajab edasisi uuringuid?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Eosinofiilia põhjuseks on allergia ja/või parasiidid.

Selline eosinofiilide arvu suurenemine ei ole suur. Kui see leiti vaid rutiinse uuringu käigus, mingeid kaebusi lapse osas ei ole, puudub edasiste uuringute vajadus.

Kui tekivad lööbed, korduvad nohu probleemid,sagedane köha, seedetrakti probleemid vm allergiale viitavad tunnused, tuleks uurida allergia suhtes.

Kui kodus on loomi ja laps nendega tihedalt kokku puutub või on mõnel pereliikmel nt vanemal lapsel parasiidid, võib tekkida nakkus parasiitidega (naaskelsaba, solge).

Heade soovidega,
Kjulge