Sügelised või dermatiit 04.02.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul tekkis, pea 2,nädalat tagasi sügelus. Algul seljale, siis levib üle, keha. Punne mojal pole kui üksikud vaid aga, kubemepiirkonnas on neid ikka, palju, ja, jubedalt sügelevad. Nüüd kihelevad ka, jalad. Lapsel on ka, imelikud punnid aga, tal ka, dermatiit. Öösel ei sügele on hea olla, pigem sügeleb torgib riietega. Olemw, allergia, rohtu cõtt jne, miski ei aita. Ka, perearst on nõutu. Naha, arstile niipea, ei saa. Täitsa, nõutu olen mis see olla võiks.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult selle pildi järgi ei saa kuidagi diagnoosida. Vaja oleks näha nii Teie kui lapse löövet.
Kas on sügelised, sest intensiivselt sügelev lööve nii emal kui lapsel?
Allergia rohud võiksid aidata kui on allergiaga tegemist.
Nahka peaks nägema nahaarst või allergoloog kui perearst ei ole diagnoosi pannud ja ravi ei ole ka aidanud.

Heade soovidega,
Kjulge