Allergia ja lemmikloom 07.11.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Võtsime 7 aastasele neiule väikese lemmiku angoora küüliku näol, kuna need loomakesed pidid allergikutele sobilikud olema. Nädala möödudes tekkis lapsel kuiv köha (väikesena esines tal viiruste rohkel ajal larüngiit).
Sooviks teada, kas angoora küüliku karvadest võib tekkida ka allergiline reaktsioon või mingit muud laadi kahju tervisele? Karvad on neil imepeenikesed ja lendlevad ning pidevalt on tunne, et need karvad on kurgus kinni.
Kuna lapsel esineb ka naha kuivust ja karedust ning viimasel ajal tahab pidevalt kratsida ka jalgade pealt, siis kas selles võib olla seos meie uue pereliikmega?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

On väga tõenäoline, et probleemid on seotud uue pereliikmega so küülikuga. Raske on uuringuid tegemata öelda, kas on allergia või ärritusreaktsioon. Köha ja ka nahasügeluse põhjuseks võivad olla nii allergia küüliku suhtes kui ärritus karvadest.
Mõnikord on nii, et haigusnähud on juba olemas, kuid testid veel allergiat ei näita...
Ma ei nõustu sellega, et angoora küülik ei tekita allergiat.
Minu soovitus on lapse tervise huvides uuest pereliikmest loobuda - mida varem, seda parem.

Heade soovidega,
Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Allergic alternativ EPD ehk Low Dose Allergy therapy

Allergia arsti Eestis vöi Soomes kes annab EPD Allergia Ravi. USA’s on variant Low Dose Allergy therapy. Ma tean et saan Ingliis maal.

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Tallinnas oleks õige pöörduda Ida-Tallinna Keskhaiglasse, kus on allergoloogid ja immunoloogid, kes tegelevad täiskasvanutega.

Tartus tegelevad täiskasvanutega allergoloogid ...

Loe edasi

Kassiallergia lapsel

Lapsel on diagnoositud kassiallergia. Oleme olukorras, kus meie pere soovib võtta koera tubastesse tingimustesse ning siit ka minu küsimus. Kas lapsel kellel on diagnoositud kassiallergia võib avalduda ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Kui on ülitundlikkus on juba tekkinud ühe looma allergeenide suhtes, siis teise looma suhtes allergia kujunemise tõenäosus on küllalt suur. Ülitundlikkuse ehk sensibiliseerumise kujunemiseks ...

Loe edasi

Kassiallergia

Tere
Küsimus ei ole minu enda kohta, aga oleks vaja hädasti nõu. Nimelt huvitab, kas ninna kogunev veri raseduse ajal võib näidata kassiallergia sümptomeid? Ja kas seda saab avastada perearsti kaudu? ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tavameetodiks allergia diagnoosimisel on nahatestid, kuid neid ei tehta raseduse ajal. Allergiauuringuid saab teha ka veenist võetud verest ja seda otsustavad tavaliselt allergoloogid. Tavaline kliiniline ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: