Punane lööve nahal 18.05.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Paar nädalat tagasi tundsin, et nahk kipitab ja sügeleb. Kaela piirkonda tekkisid üksikud punased laigud, mis kadusid mõne aja pärast. Nüüd viimase nädala jooksul on laigud tekkinud kätele ja seljale ning need kohutavalt kipitavad ja kõrvetavad. Kodus ma midagi muutnud ei ole, söön tavapäraseid asju. Käisin EMO-s, seal saadeti kohe dermatoloogi juurde, kes tegi vereproovi, kuid allergeene ei leitud. Soovitas ka võtta allergiatablette (mida ma ka paar nädalat tagasi proovisin, kuna apteeker arvas, et tegu võib olla maasikatega, kuid tabletid ei ole aidanud). Sooviksin teada kuhu ma peaksin pöörduma või mida peaksin tegema? Tunnen, et see läheb hullemaks aga ei oska midagi ette võtta.
Lisasin pildi seljast. Kätele ja kaelale tulevad väiksemad laigud. Emo-s arst ütles, et on piltidel näha, et seal on valged nö laigud või kupud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Nõgeslööbe tekkeks on palju põhjusi ja enamasti need allergiaproovidega ei selgu, sest tegemist ei tarvitse olla tõelise allergiaga st immuunsüsteemi vahendatud reaktsiooniga. Minu soovitus on võtta 2 tabletti antihistamiini igapäevaselt ja lugeda allergialiidu leheküljelt infomaterjale histamiini sisaldavate ja vabastavate toitude kohta. Kui need pole just otseseks põhjuseks, siis nende vältimine võiks olukorda leevendada küll. Praegu oleks hea vältida päikest, ka intensiivne päike soodustab sellise lööbe teket. Ja mõelge, ega Te ei ole hakanud kasutama mõnd ravimit, toidulisandit vms. Mõelge ka kontakt ärritusele st millega nahk kokku puutub (kosmeetika, riietus, pesuvahendid), mille toime võib probleemi süvendada. Sellises olukorras on allergoloogi vastuvõtule minek see koht, kus täpsemalt asja arutada. Heade soovidega,
Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Lööve näol

Kuskil 2 kuud tagasi tekkis lööve, punased täpikesed lõuale ja kulmude vahele, mõned üksikud täpid ka mujale näo piirkonda. Nina ümbert ka punane. Mis aitaks lööbe vastu? Nahk ei sügele ega ole valus.

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Kahjusks jääb sellest haigusloo kirjeldusest ja ka pildist väheks, et teada saada lööbe põhjust ning õiget ravi soovitada.
Arsti juurde oleks vaja juba seetõttu minna, et saada ravimi jaoks retsepti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: