Loratini kõrvalmõju 19.02.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

tere, kas allergiaravimi Loratin igapäevasel ja pikaajalisel (juba 1,5 a.) kasutamisel ,võib olla seksuaalsust pärssiv mõju?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Loratini kõrvaltoimena seksuaalsuse vähenemist eraldi välja ei tooda. Täiskasvanutel ja noorukitel on sagedasemateks kõrvaltoimeteks unisus, peavalu, suurenenud, söögiisu ja unetus. Üksikjuhtudel on esinenud tugev allergiline reaktsioon (anafülaksia), pearinglus,
iiveldus, suukuivus, mao limaskesta põletik, tahhükardia, südamepekslemine, lööve, juuste väljalangemine, väsimus ja muutused maksafunktsiooni peegeldavate vereanalüüside tulemustes.
Seksuaalsust mõjutab väga palju tegureid sh ravimata allergiaprobleem. Minu soovitus on pöörduda seksuoloogi vastuvõtule ja analüüsida tekkinud probleeme temaga.
Heade soovidega, Kjulge