Pidev aevastmine hommikuti ja ninakinnisus 19.01.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Hommikuti ärgates on mul pidevalt aevastushood ning nina on suhteliselt ärritunud. Kurgust ja ninast tulev palju lima.
Kestab umbes pool tundi ning ülejäänud päev on enam-vähem hea.
Millest võib selline nohu sõltuda?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Kirjelduse järgi võiks küll tegemist olla reaktsiooniga mingile allergeenile või ärritajale. Päris palju oleks vaja täpsustavaid küsimusi esitada ja veel mõned uuringud teha, millega võiks nohu põhjus selguda, kuid kirja teel seda kahjuks lahendada ei saa. Kui ninahormoonist (Nasonex) olete abi saanud, soovitan edaspidigi kasutada. Võib proovida erinevaid preparaate, mida saab ka perearst välja kirjutada. Aevastamist vähendavad allergiavastased tabletid (antihistamiinid). Aga põhjuse selgitamiseks oleks ikkagi vaja täiendavaid uuringuid.