Peitveri 12.07.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 33 nädalat rase. Soovisin teha peitvere testi perearstil.Kui kodus proovi tegin siis oli kõht kinni ja väljaheide tumedat värvi ja näha oli limaseid verekiude. Peitvere proovi vastus oli pos. Kas see võib olla nt sisemistest hemoroididest või on see kohe midagi halba? Kardan, kuna lahkus mu ema nädal tagasi soolekasvajasse

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Hetkel tuleks keskenduda rasedusele ja mõne aja pärast vastsündinule. Kõhukinnisus ja hemorroidid on rasedatel sage probleem, seda tuleks kiudainete rikka toiduga, jogurti, happepiima jms vältida.
Suure tõenäosusega oli peitveri pärit hemorroididest, aga uuringut saab korrata, kui olukord selgem.
Soovitan broneerida proktoloogile aja, et kinnitada või välistada hemorroidid ja leida neile ravilahendus.
Teiseks soovitav SynLabis konsulteerida laboriarstiga, milliseid analüüse saaks veel anda ning kuidas täpselt on analüüside võtmise kord. Soovitan dr Jüri Laasik PhD. Konsultatsioonid on tasulised ja veebi teel.
Kasvajad on enamasti vanemate inimeste probleem. Õppetunniks jääbki see, et oma tervist paari aasta järel kontrollida ja kindlasti teha läbi vähi sõeluuringute testid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7