fibroadenoom 10.06.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus selline, et olen 18a ja mul avastati fibroadenoom, mammoloog ütles, et vaadates minu vanust ja seda, et suguvõsas rinnavähki ka esinenud, siis oleks soovitav see lasta Hiiu Onkoloogiakeskuses ära lõigata. Tükk on umbes 2cm ja liikuv selline kõva ja krobeline. Tahtsin küsida, et kuidas see lõikus välja näeks, et lihtsalt lähen saatekirjaga sinna ja kohe löövad noa sisse? Tükk on vasakus rinnas üleval, kätt üles-alla liigutades on läbi naha mühku näha. Milline on rind peale operatsiooni, kas jäävad mingid armid või lohud või midagi hullemat.
Ise olen paanikas, ikkagi 18a ju, kas nagu noor ei ole sellise haiguse jaoks ja kas mul on siis oht saada vähk ka vanemast peast.
ette tänades
murelik neiu

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsiooniga jääb mingi arm kindlasti, kuid healoomulise protsessi korral võib arm olla kaunis pisike, kuid ilmselt mitte väiksem kui kasvaja. Kui Te Hiiule lähete, siis seda hirmu, et kohe kinni võetakse ja nuga sisse lüüakse, küll ei ole. Enne ikka vaadatakse ja määratakse operatsiooniks aeg. Ilma Teie nõusolekuta ei toimu aga midagi. Operatsiooni ma Teile küll ümber jutustada ei oska. Rind peale operatsiooni on samasugune kui enne, ainult on arm ja ei ole kasvajat.