Viina tarbimine üle poole aasta hiljem pärast sapikivide ja sapipõie eemaldamist. 14.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Selline küsimus et mul nüüd üle poole aasta möödas sapikivide ja sapipõie operatsioonist. Kas viina tarbimine tapab siis mind või mis põhjusel see keelatud on üldse? Oleks tarvis veidikene ikkagi tarbida seda kuid ei ole siiani julgenud seda võtta veel küsin nüüd uuesti järgi. Kas mul on siis tõesti oht ära surra või kuidas nüüd siis enda keha seest puhastada saab kui viina juua ei tohi sest see võib mind tappa?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alkoholi tarbimine pole üldse soovitav, kas sapipõie haigusega või ka ilma. Sapipõie eemaldamine ei ole selles suhtes mingi eriline faktor.