Sapipõie eemaldamise opi haav 04.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eile oli sapipõie eemaldamise opp. Täna on üks plaaster lahti ja teine verine, seega tahaksin need ära vahetada, kas puhastamiseks sobib asept?
Lahtise plaastri alla piiludes on näha seal "muna" (lisan pildi), kas see on normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilti kahjuks ei näinud. Mina luban oma haigetel operatsioonijärgsel päeval minna dussi alla ilma plaastriteta. Haavad vett ja seepi ei karda. Peale pesemist uued plaastrid peale.