Vasakul dorsaalsel väike diafragmaalsong 03.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere sai käidud 2020 aasta algul MRT, seoses pideva rögaga kurgus, sel hetkel LORist saadeti edasi pumonoloogi juurde kus sain diagnoosiks kerge astma.
Jäi aga silma MRT -s lisaks sellise asi : vasakus hemidiafragmas dorsaalsel on väike defekt, diafragma foonil on retroperitoneaalne rasvkude, mis kergelt võlvub ka supradiafragmaalsele - sobiks väiksele songale (Bochdalek song?), võimalik, et diafragma defekt ei ole täielik ning ülaosas mõned lihasekiud olemas;
Küsimus: Kas seoses selle songaga võib tekkida ka kuidagi refluksi mis ärritaks kurguneelu, mis omakorda ka seda röga tekitab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Refluksi tõestamiseks oleks vaja teha kontrastainega funktsionaalne maouuring - röntgenis vaadata peale kontrastaine joomist pead allapoole ja jalgu ülespoole tõstes, kas kontrastaine valgub maost tagasi söögitorru. Ainult hiatushernia süüks seda ajada pole mõistlik.