Lapse jalad 18.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Minu äsja 5-aastaseks saanud lapsel on jalad viimase poole aasta jooksul muutunud altpoolt põlvi väljapoole kumeraks (false curvature). Kas sellist jalakuju on võimalik korrigeerida harjutustega/ istumisharjumuse muutmisega? Või ainult täiskasvanuna korrigeeriva operatsiooniga, kui kasvades olukord ei parane?
Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selles vanuses on lapse luud väga "pehmed" ja õigete jalatsite, reziimi ja harjutustega on võimalik enamus muresid vältida. Saan soovitada perearsti külastust, lapse läbivaatust, senise arengu ja antropomeetria hindamist. Vajadusel pöördub perearst laste ortopeedi konsultatsiooniks. Kindlasti normaalne liikumine, tasakaalustatud toit, piimatooteid ja piisav D vitamiin toidus, vajadusel lisamanustamine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi