Täiskasvanu kinnine keelekida 14.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
2 a tagasi hakkkasid lõulauud valutama.
Nüüd uuesti. Olen käinud 6 erineva arsti-füsioterapeudi juures ja lõpuks arvatakse, et keelekida on kinnine ning vajaks oppi. See äkki leevendaks. Kardan tüsistusi, et ei saa pärast enam sõna nii hääldada kui vaja. Olen võõrkeeleõpetaja ja keel on mu tööriist.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja pole pädev selles spetsiifilises küsimuses. Peaksite pöörduma näo-ja lõualuukirurgi vastuvõtule - Eestis sellised spetsialistid on olemas TÜK-s ja PERH-s.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Küünarvarre murd!

Bussis kukkusin ja on Küünarvarremurd, küünarluu üla- [proksimaalse] otsa murd, kinnine. Pandi kips peale ja peab olema seitse päeva peal kas see on norm aeg või peab olema kauem.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb murrust, kuid mina hoiaksin siiski kauem.

Loe edasi

Vigastatud jalg

Kas sellises olukorras võib miski asendada kipsi? Kips on olnud näda! Kuna elan üksi on raske kipsiga liikuda!Diagnoos on-Lateraalse pekse põikmurd fragmentide olulise dislokatsoonita kinnine Tänan!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Seda saab otsustada vaid Teie arst. Alternatiiviks kipsfiksatsioonile on kergmaterjalist lahased ja ortoosid. ise seda vahetust ette võtta ei soovita.

Loe edasi

kinnine luu murd paremas käes

Kukus maha ja avastadi kinnine luu murd kaua seeparanemine haega võttab

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb murrust, keskmiselt 6-8 nädalat.

Loe edasi

keelkida

kas on võimalik teha keelekida lõikus 82 aastasel vanadaamil, et veidigi nautida kvaliteetelu?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindalsti saab seda operatsiooni teha, kui see on vajalik. Peaksite pöörduma näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtule - sellised on vaid Tallinnas ja Tartus.

Loe edasi

keel

Tere, mis te arvate kui keel on lühike kas seda on võimalik opereerida.et ta oleks natuke pikem.Keele alune nahk hoiab kinni keelt. Ja kas operatsiooni on võimalik teha Tartus.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelt pikendada operatiivselt minu teadmiste järgi ei saa. Küll aga saab parandada keele liikuvust keelekida opereerimise teel. Tartus peaks seda saama teha Kliinikumi näo- ja lõualuukirurgia osakonnas. ...

Loe edasi

keelekida

Tere!

Missugune arst tegeleb laste keelekida lõikamisega? Laps on viieaastane tartlane ja keelekida segab tal r-tähte ütlemast.

Ette tänades!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelekida opereerimine kuulub näo- ja lõualuukirurgia kompetentsi. Eestis on vastava ettevalmistusega inimesed olemas Tartu Kliinikumis ja Tallinnas Mustamäe Haiglas.Võtta tuleks perearsti saatekiri ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: