Kõhuprobleemid 20.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viimasel ajal olen tähele pannud, et mul on kõhuprobleemid. Kõht on 2-3 päeva kinni ning seejärel kõhulahtisus.
Kuu aega tagasi oli olukord kus väljus ainult mullitav gaas. Pühkides oli paberil ainult lima. See oli ainult ühel juhul. Sellest ajast pole enam juhtunud.
Enne seda kuskil pool aastat kuni aasta tagasi oli paberil palju verd. Paber oli punane. Mõtlesin arsti juurde minna kuid koroona tõttu oli raske aegu saada ning ma otsustasin, et ei lähe. Veritsus kestis paar päeva ainult. Mäletan et päev enne sõin mingit kala. Vb mõni kala kont lõhkus midagi ära?
Peaamine probleem on mul liigsetes gaasides. Tunnen, et kõht on tööl paisunud. Raske asju tõsta.

Kaks nädalat tagasi läksin arsti juurde, kuna ma olin pidevalt väsinud ning leitisn kõri peal muhu. Selgus, et mu kilpnääre ei tööta enam ja nüüd määrati mulle "L-THYROXIN BERLIN-CHEMIE" tabletid.
Peale ravi alustamist tunnen oluliselt paremini ennas. Kõhus on ka kergem kuid liigsed gaasid ikka segavad. Lisaks tunnen vasakul pool puusa juures sellist pakitsust. Valus ei ole aga lihtsalt selline ebamugav tunne.
Kas peaks mõne spetsialist juurde pöörduma või piisaks kui võtta mõnda käsimüügil olevat ravimit?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mitu erinevat probleemi. Kilpnäärme alatalitlus, sellest väsimine ja nõrkus. Saate ravi ja paistab, et toimib. Analüüse peaks kontrollima 1-2 x aastas.
Hele veri WC paberil on peamiselt tingitud päraku lõhedest v veenikomudest. Piirkonda peaks vaatama arst, teostama ka digitaalse uuringu, siis saab otsustada edasise ravi osas.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi