Kõhuprobleemid 02.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 22-aastane naine ja juba aastaid on mureks seedetegevuse häired. Tualetis käimine on väga ebakorrapärane, kord on kõht kinni, kord lahti, ja tihti mõlemad korraga, nii et algul tuleb "pabulaid" ja siis näiteks on kõht täiesti lahti. Väga tihti on gaasid. Koos gaasidega tuleb vahel ka veidi väljaheidet. Samuti on kuuldavad kõhukorinad paremal pool kõhus, need tavaliselt peale söömist või siis tühja kõhu ajal. Mul on ka hemorroidid.Olen andnud mitu korda peitvere testi ka, selles verd pole tuvastatud. Hemoglobiin on ka normis.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vajaksite seedetrakti uuringuid. Sellega tegelevad gastroenteroloogid. Sinna peaks saatma Teid perearst.